Fotelik samochodowy dla starszego dziecka

Zakup fotelika, w którym maluch mógłby bezpiecznie podróżować samochodem nie jest skomplikowany, ale wymaga od rodziców zapoznania się z rynkową ofertą i tym, czym różnią się od siebie poszczególne foteliki. Inny będzie ten dla niemowlaka, a zupełnie inny fotelik samochodowy dla starszego dziecka, który musi mieć nie tylko większe gabaryty, ale także lepsze zabezpieczenia i bardziej skomplikowane zapięcia. Wynika to z faktu, że kilkulatek dużo łatwiej poradzi sobie z prostymi guzikami od pasów, które mogą go uwierać i wcale mu się nie podobać, a nikt nie chciałby, żeby takie coś przydarzyło mu się w trakcie jazdy.

Warto postawić na markę, która jest znana i lubiana

I którą inni rodzice mogą nam polecić na podstawie własnych doświadczeń. Nie warto jest ryzykować zdrowiem i życiem dziecka tylko po to, żeby oszczędzić kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt złotych na siedzisku z Azji, które może nie spełniać europejskich norm i standardów i być po prostu niebezpieczne. Nigdy nie mamy także gwarancji, że zostało wykonane z materiałów, które nie będą szkodzić maluchowi, a także z poszanowaniem środowiska naturalnego i ludzkiej pracy.

Fotelik samochodowy dla starszego dziecka można nabyć zarówno w Internecie, jak i stacjonarnie. Ważne jest jednak, żeby dokładnie sprawdzić producenta i upewnić się, że jego produkty są najwyższej możliwej klasy. Dzięki temu będziemy mogli podróżować ze spokojną głową i nie martwiąc się o to, czy nasz potomek siedzi bezpiecznie zapięty i czy przypadkiem nie zdoła niepostrzeżenie odpiąć pasów bezpieczeństwa. To bardzo istotne zwłaszcza wtedy, kiedy często jeździmy autostradami oraz trasami szybkiego ruchu, gdzie nie zawsze możemy od razu zareagować i się zatrzymać.