Panele HMI z serii 170

Źródło: https://magsteron.pl/

Panele HMI z serii 170 to wysokiej klasy urządzenia firmy Siemens, działające w systemie automatyki SIMATIC. Ich cechą charakterystyczną jest kompaktowa budowa, a także bardzo duża funkcjonalność. Panele te posiadają wyjątkowo zaawansowane możliwości pod względem wyświetlania grafiki i występują w różnych wersjach konfiguracyjnych, co pozwala na ich szerokie zastosowanie w przemyśle. Dostępne w Magsteronie urządzenia z serii 170 przystosowane są do pracy zarówno ze sterownikami Siemens, jak i w różnych sieciach komunikacyjnych.

Do czego służą panele HMI z serii 170?

Panele HMI z serii 170 przeznaczone są przede wszystkim do realizacji działań związanych ze sterowaniem, monitorowaniem oraz obsługą urządzeń i instalacji przemysłowych. Modele należące do tej kategorii znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach, ze szczególnym wskazaniem na automatykę procesową oraz produkcyjną. Ze względu na duże zróżnicowanie dostępnych paneli pod względem parametrów, urządzenia te można łatwo dopasować do wymagań systemu. Każdy HMI 170 to nowoczesny interfejs, który znacząco usprawnia wygodę operatora w zakresie zarządzania procesami, kontroli ich przebiegu oraz wpływania na realizowane operacje.

Możliwości

Panele operatorskie Siemens 170 to urządzenia kompaktowe i mobilne, które bazują na innowacyjnych technologiach. Modele z tej serii wyposażone zostały w interfejsy szeregowe oraz interfejs MPI/PROFIBUS DP, pozwalające na łatwe przeprowadzanie komunikacji oraz przenoszenie projektów. Panele te przeznaczone są przede wszystkim dla małych i średnich konfiguracji. Do ich funkcjonalności należy, m.in. ochrona hasłem, automatyczne wykrywanie transferu czy wyświetlanie i wprowadzanie zmian w parametrach procesu. Urządzenia posiadają klawisze i przyciski funkcyjne do konfiguracji, a także pola graficzne do modyfikacji komunikatów alarmowych. Za pomocą bargrafów możesz wyświetlać wartości dynamiczne w postaci graficznej. Standardowa biblioteka grafik przystosowana jest do obsługi poprzez oprogramowanie WinCC Flexible, a wartości procesowe mogą mieć dowolną długość znaków. Panele posiadają też funkcję alarmów z buforowaniem, zarządzania recepturami, planowania czy tworzenia kopii zapasowych danych na karcie.